Ledová a chladová terapie


Ledová a chladová terapie. Zázrak všech zázraků. Náš kamarád :-)

Díky ní se dostaneš do totální přítomnosti, zbavíš se stresu a pomůžeš svému zdraví - působí protizánětlivě. příznivě působí na artrózu, artritidu, záněty, rány, popáleniny, zlepšuje kardiovaskulární systém..., uvolňuje napětí, zlepšuje náladu a milion dalších.... :-)

Otužovat se můžeš vzduchem, sprchou, ponorem, plaváním, bosochůzí. Možností je mnoho, důležité je jen začít a vědět, že jsi zdravý/á nebo si nechat udělat zátěžový test u lékaře. Otužování nelze doporučit pro osoby se srdečními chorobami, sníženou hladinou železa, těhotným ženám a osobám s infekčním onemocněním.

Pokud je tedy vše v pořádku jdeme na to. Před ponorem se zaměříme na navýšení stresových hormonů v těle a vytvoření tzv. vnitřního tepla TUMMO efektem, aby vstup do vody byl pro každého příjemným zážitkem. Touto přípravou je tělo rychleji zareagovat na změnu teploty a rychleji vypustit adrenalin a kortizol, díky kterým se tělo začne vnitřně zahřívat tzv. jehličkováním (nepleť si to s třesem těla). 

Po ponoru jednoduchým cvičením, opět s propojením dechu, vytvoříme  tzv. ENERGETICKÉ teplo, tedy teplo, které není na fyzickém rázu (pocení), ale jde o teplo vnitřní energie.

Několika zádržemi dechu vytvoříme BIOCHEMICKÉ teplo, tedy vnitřní zahřátí, zašťiťování organismu před vstupem do vody.

Máš-li zájem o otužování jakéhokoli směru ozvi se nebo přijď mezi nás:

www.beskydsti-ledoborci.webnode.cz
www.otuzilci.fm