Mysl a mentální pohoda


Mysl je asi nejdůležitější složka systému  Z-P-O-M-A-L. 

Bez pochopení toho, že vše se odehrává v hlavě a že 70 tis. myšlenek (ano vidíš správně, 70 tis.) nás ovlivňuje stejně významně jako dech. 

Je nutno zdůraznit, že 95 % všech myšlenek probíhá podvědomě a vůbec si je neuvědomuješ (večer si automaticky vezmeš  kartáček do ruky a dáš na něj zubní pastu....). Nicméně tento úkon potřebuje myšlenkový impuls, který vysílá mozek  orgánu, který se má pohnout (ruka). Tím, že jsi tento úkon opakoval/a již odmala 21 dnů po sobě, stal se součástí tvého podvědomí.

Stejně tak můžeš do podvědomí ukládat ze svých cca 5 % vědomých činností i dnes. To je pozitivní zpráva. Tedy i např. funkční dýchání (nebo cokoli jiného) bude možno zařadit do podvědomých činností, které se stanou běžnou součástí tvého života.

Uvědom si, jak moc nás mysl ovlivňuje, zatímco tělo by v rámci sebezáchovy udělalo cokoli, mysl je schopna člověka přivést k tomu, aby ukončil svůj život.

Mysl a ego jsou propojené nádoby.  Vede nás k neustále vyšším výkonům, zakoupení více výrobků a dosažení vrcholu hory o minutu dřív než včera, aby naše ego dostalo to, co potřebuje. 

Ego proto např. při otužování necháváme vždy na břehu, nikdy tam nejdeme s tím, abychom tam byli déle než posledně ani nehodnotíme, jak kdo vypadá. A takto zkus přistoupit ke všemu v životě a uvidíš, jak svobodně se ti začne žít, bez hodnocení, odsuzování.....