O nás

Ahoj, jsem certifikovaným instruktorem mezinárodní dechové školy Oxygen Advantage, která se zabývá nápravou dysfunkčních dechových vzorců, ke kterým jsme si vlivem zrychleného života přivykli jako na přejídání.

Díky komfortu, který nám přináší západní styl života, včetně permanentního stresu, způsobeného neustálým tlakem na výkon, dýcháme nad rámec naší metabolické potřeby. Toto nadměrné dýchání, dodýchávání ústy nebo slyšitelné dýchání nosem (hyperventilace) paradoxně způsobuje nedokysličení organismu, zvýšenou únavu a rozkolísání váhy vlivem permanentního vyplavování stresových hormonů s vlivem na metabolismus.

Funkční dýchání 24/7 (dýchání pouze nosem) představuje přechod z hyperventilace k dýchání, které lze aplikovat 24/7, tedy i v noci a díky kterému získáš více energie a snížíš únavu (nebo je OK, že po 7 hodinách spánku jsi unavený/á a musíš energii dodat např. ranní kávou ?)

Jde o jednoduché techniky, které vycházejí ze zjištění tvého zdravotního stavu a kvality tvého dechového vzorce (ten si můžeš změřit v sekci TECHNIKY). Ve stejné sekci si můžeš vyzkoušet i jednoduché techniky, které v případě zájmu rozšíříme individuálně dle tvých potřeb. 

Oxygen Advantage se zabývá i sportovci a jejich dechový vzorec zkvalitňuje pomocí speciálních technik (simulace vysokohorského tréninku), které lze zvládnout i u tebe doma :-).

Současně jsem dlouholetým členem projektu 5 pilířů zdraví, který se rovněž zabývá holistickým přístupem k životu a kde jsem absolvoval kurzy zaměřené na posílení imunity, detoxu, stravování, půstování, stabilizaci těla, dechové techniky na zlepšení dechového vzorce alergiků a astmatiky (Buteyko techniky)  a na předcházení problémů s bolavými zády..... prací s fasciemi.

Informace přenáším pouze na základě svých vlastních zkušeností .

Všechny tyto zkušenosti vyústily ve vznik holistického projektu Z-P-O-M-A-L, který v sobě obsahuje vše, co mi v životě pomohlo a posunulo mě dál..., a to i když ti je 50+ :-)

Pokud máš zájem o bližší informace, klidně se ozvi, třeba jen na kus řeči :-). Petr.

https://www.frydlantno.cz/assets/File.ashx?id_org=3517&id_dokumenty=30284